fbpx

Bëhuni një Java Programer në gjashtë muaj

Tre muaj trajnim online + tre muaj internship.

Ti je për më shumë.

A keni dashur të bëheni zhvillues i uebit për një kohë të gjatë, por nuk dini nga të filloni? A doni jo vetëm të mësoni bazat, por edhe të merrni përgatitje efektive për tregun e punës? Atëherë mirë se erdhët te MakerMinds Gamechangers.

Në ditët e sotme të gjithë mund të fitojnë të gjitha aftësitë në internet. Mbështetja e një eksperti i cili ju tregon se si të mësoni sistematikisht dhe në mënyrë efektive, është një faktor i rëndësishëm i suksesit. Njerëzit e suksesshëm marrin vendime. Bëni një vendim dhe ndërtoni të ardhmen tuaj me Gamechangers. 

PSE MARKERMINDS?

PROGRAMIMI PROFESIONAL

Ndërtoni njohuritë tuaja për programimin profesional me HTML, CSS , JavaScript, NodeJS dhe JQuery. Mos e humbni kohën tuaj me teori të thatë dhe filloni kodimin menjëherë.

projekte për portfolio

Ju do të krijoni aplikacionet tuaja në ueb, por jo vetëm për qëllime trajnimi. Përdorni këto projekte për të bindur kompanitë për aftësitë tuaja. Konkurrenca juaj do të jetë xheloze.

mundësia për praktikë

Studentët do të kenë mundësinë për një praktikë tre mujore në kompaninë tonë MakerMinds.

KOMUNITETI gamechangers

Ju nuk jeni vetëm në udhëtimin tuaj. Takoni njerëz që kanë të njëjtat synime dhe synime si ju. Do të mbështesni njëri-tjetrin dhe do të punoni në ekip.

krijimi i një CV profesional

Aftësitë tuaja nuk do t'ju gjejnë një punë. Mësoni si të krijoni një CV profesionale dhe si të paraqiteni në tregun dixhital në mënyrën më të mirë të mundshme.

Vendi i punës

Ne dhe komuniteti do t'ju mbështesim derisa të gjeni punën tuaj të parë. Përgatituni për intervistat tuaja dhe si të bindni punëdhënësit që jeni i duhuri për të punësuar.

Kështu mësoni realisht programimin

Ne nuk kemi kohë për 'Hello world'

Procesi i konsultimit

APLIKIMI

Aplikoni për konsultimin falas duke përdorur formularin tonë të aplikimit. Jepni disa informacione për veten tuaj, kështu që ne kemi mundësinë të mësojmë më shumë rreth situatës dhe objektivave tuaja aktuale.

KONTAKTI I PARË

Pas sigurimit të të dhënave tuaja të kontaktit, ne do të ju kotaktojme për një bisedë përmes telefonit. Ne do të zbulojmë nëse përshtateni në programin tonë. Në rast se përputhemi, ne do të rregullojmë thirrjen vijuese konsultuese.

KONSULTIMI FALAS

Në këtë video thirrje me një kohëzgjatje prej rreth 30 minutash, ne diskutojmë qëllimet tuaja në më shumë detaje dhe zhytemi më thellë në programin tonë.

BASHKËPUNIMI

Nëse ne jemi të mendimit se ju përshtateni në komunitetin tonë dhe ju jeni të mendimit se do të përfitoni nga koncepti ynë, ne do të fillojmë të punojmë së bashku.

Inovative dhe unike. Karakteristikat tona kryesore me një shikim:

Ekipi MakerMinds:

Violeta Murati Thaci

Menaxhere Biznesi

Arbrim Thaci

Themeluesi

Edlira Zejnullahu

Konsulente Virtuale

Edita Latifi

Web Developer & Trainere

Leonora Latifaj

Java Developer & Trainere

Sume Qadraku

Python Developer & Trainere

Ediona Ramadani

Java Developer & Trajnere

FAQ / Pyetjet e bëra shpesh

Ky anëtarësim është për njerëzit që besojnë në vetveten, se ata janë në gjendje të ndryshojnë të ardhmen e tyre. Njerëzit të cilët mund të marrin një vendim për të investuar në vetveten dhe të kuptojnë se sa të rëndësishme janë aftësitë për t’u bërë një anëtar i vlefshëm i tregut dixhital me pagesa të jashtëzakonshme.

Meqenëse kemi shumë aplikantë çdo ditë, ne zgjedhim nga njerëzit, të cilët janë të gatshëm të investojnë në vetveten për të arritur një sukses të madh në jetën e tyre. Nëse jeni duke kërkuar një kurs falas, atëherë ne nuk jemi partneri i duhur për t’ju përshtatur. Ndërsa jemi duke kërkuar rezultate, sipas mendimit tonë, përkushtimi juaj mund të aktivizohet vetëm kur të lidheni me një investim. Një ofertë falas nuk vlen për asgjë dhe nuk do të bëni përpjekjet e nevojshme për të arritur rezultatet. Më në fund përfundojmë në një situatë të pakënaqur. Ju nuk do ta arrini qëllimin tuaj për të gjetur një punë në tregun dixhital dhe ne nuk mund të krenohemi duke e bërë të mundur për ju.

Po, sepse koncepti ynë bazohet së pari në ndërtimin e bazave dhe më pas në arritjen e rezultateve tuaja të para bazuar në ushtrime praktike. A kemi thënë tashmë, që koncepti ynë është unik në Kosovë?

Anëtarësimi ynë është në internet sepse po operojmë në botën dixhitale online. Ne zhvilluam një koncept unik në internet, duke ju bërë të mundur që të mësoni me shpejtësinë tuaj dhe me oraret tuaja duke arritur rezultate të jashtëzakonshme. Nëse jeni të interesuar për kurse fizike, ne nuk jemi vendi i duhur.

Koncepti ynë i anëtarësimit do të përshtatet me nivelin tuaj aktual të njohurive dhe aftësive. Prandaj nuk ofrojmë çmim fiks. Në telefonatën tonë të konsultimit ne mësojmë më shumë për ju dhe ju bëjmë një ofertë unike. Ju lutemi mos na kërkoni një çmim para se të mos kemi mbajtur thirrjen e konsultës, sepse nuk do të jemi në gjendje t’ju bëjmë një ofertë deri atëherë.

Çdo student që përfundon kursin tre-mujor online, më pas i ofrohet mundësia për një praktikë. Kjo është e mundur sepse ne kemi zhvilluar një koncept unik.

 

Zërat e studentëve

"Trajnimi ne Makerminds ishte zgjedhja e duhur. Metoda e shpjegimit ishte super, dhe ofrojne suport te vazhdueshem ne Slack. Trajnimi ishte dinamik dhe interaktiv dhe permbajtja e kursit eshte e zgjedhur me kujdes: zhvillimi i nje projekti real, mjetet dhe metodat e qe perdoren nga programuesit dhe keshilla te vlefshme per zhvillimin e karrieres si programues."
Elvis S.
Junior Software Developer​
"Shume i suprizuar ! Staf shume i kualifikuar me pervoje disa vjecare! Teresisht praktik! Nuk kemi kohe per Hello World! MakerMinds Gamechangers vendi i duhur per tu bere nje Java Developer! Faleminderit!"
Ervin S.​
Junior Software Developer​
"Vlersimi sa i perket fazes se trajnimeve është 10/10 me nje fjal sepse kemi bisedu dhe i kemi tragu arsyet se perse kam pas interesim per MakerMinds sepse mua më është dukur shum nje trajnim shum serioz dhe me persona te kualifikuar dhe shum te aftt si në anen tranuese dhe spjeguese si pershembull Arbrimi ështe shum i aft dhe shum shpejt te gjith besoj kan pasur nje motivim per ket trajnim por edhe shoqëror un jam shum i privilegjuar qe gjendem ne mesin e jujaj faleminderit shum Respekte per te gjith MakerMinds."
Çlirim B.
Junior Software Developer​
"U regjistrova ne trajnim si fillestare pa pasur njohuri ne Java programim. Mendoja qe do e kisha shume veshtire te avancoja por MakerMinds e ben cdo sfide te arritshme. Me profesionalizmin, seriozitetin dhe mbeshtetjen qe merr nga MakerMinds Gamechangers arrin te kuptosh qe ke marr vendimin e duhur per te startuar karrieren si programues. Secila seance ne MakerMinds ka vlere, jo vetem qe meson nga projektet por edhe si te krijosh nje CV profesionale dhe si te behesh i dukshem ne tregun digital. Rrugëtimi im si programuese fillon ketu. Ajo qe kam kuptuar eshte se te qenit programer do nje pune sistematike, ku cdo dite te japesh 100%. Me njohurite e fituara gjate trajnimit dhe praktikes 3 mujore jam e gatshme te punoj si Junior Java Developer."
Redona D.
Junior Software Developer​
"Me MakerMinds Gamechangers ishte një eksperiencë e shkëlqyer. Startova si fillestar pa njohuri në gjuhën programuese Java, por me anë të këtij konceptit kalova në një nivel shumë të lartë. Përveç njohurive që fitova në këtë gjuhë programuese më është zhvilluar shumë edhe koncepti i të menduarit. Po ashtu nuk mund t’a lë pa e përmendur, që shumë gjëra përmes shpjegimit të ligjeratave që ishin të vështira u bënë që të duken jashtëzakonisht të lehta."
Bahtijar H.
Junior Software Developer​
"Falenderime dhe mirenjohje pa fund per Makerminds Gamechangers dhe trajnuesin Arbrim Thaci per profesionalizmin dhe seriozitetin e treguar. Trajnimi si Java Developer me duket teper interesant dhe terheqes per aq seanca sa kemi zhvilluar deri me tani. Teresisht praktik dhe bashkekohor! Kam besim se eshte investimi me i mire qe kam bere ndonjehere! I uroj ekipit shume suksese!"
Ina B.
Junior Software Developer​
"Profili im është ekonomik dhe mendoja se kjo gje do më pengonte për realizimin e këtij kursi. Ajo cfar un vlersoj në këtë ekip është aftësia e të shpjeguarit sa më mirë, për të na e bër akoma më të leht të kuptuarit e kësaj gjuh programimi dhe nga ne që nuk kemi një diplom në këtë fush. Bravo ekipi Makerminds! Jeni një vlere e shtuar për shoqerin Shqiptare në të gjith trevat."
Ersida K.
Junior Software Developer​
"Trajnimi në MakerMinds ka qenë një eksperiencë mahnitëse. Ky trajnim më ka ndihmuar që të përvetësoj njohuritë bazë në Java, një hap gjigand për mua, për fillimin e karrierës sime. Trajneri me stafin e tij profesional janë munduar me plotë vullnet dhe përkushtim që ligjëratat t'i bëjë sa më cilësore për nga efikasiteti dhe qartësia. Ky trajnim më ka ndihmuar të hap rrugë të reja për ëndrrat e mia. Definitivisht, investimi, i cili ka kthimin në të mira të shumta, është MakerMinds."
Agnesa H.
Junior Software Developer​

Marrëdhëniet me publikun

yOUtube videos

Play Video
Play Video
Play Video